Ekonomi

Bakan Nabati: Bankacılık sektörümüz gücünü tartışmasız bir şekilde ortaya koydu

Bakan Nebati, Twitter hesabından Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) ile Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) hisselerinden alıntı yaparak şubeyle ilgili açıklama yaptı.

Gecelik faizlerin yüzde 7 bin 500’lere ulaştığı, iflas eden banka krizleri nedeniyle insanların hayatını kaybettiği bir enkazı devraldıklarını hatırlatan Nebati, 21 yılda kurdukları güçlü ekonomik altyapı ve bankacılık sistemi sayesinde bugünden çıktıklarını vurguladı. krizden güçleniyor.

2008 küresel mali krizinde dünyadaki birçok büyük banka batarken ülke ekonomisinin ve bankacılık sektörünün güçlü adımlarla yoluna devam ettiğine işaret eden Nebati, “Korona salgını nedeniyle gelişmiş ülkeleri bile sarsan ekonomik krize rağmen. , bankacılık sektörümüzün katkısıyla büyümemizi sürdürdük ve istihdam kaybını hızlı bir şekilde telafi ettik.Geçen yüzyılın depreminden, afetine kadar tüm kritik süreçleri göğüsleyen bankacılık sektörümüz, sorumluluk altına girdi. , bu süreçlerde gücünü tartışmasız bir şekilde göstermiştir.” değerlendirmesini yaptı.

“Ekonomimizin ve bankacılık sektörümüzün büyük başarıları ortadadır”

Son dönemde Amerika ve Avrupa’da yaşanan iflaslara rağmen Türkiye’de bankacılık bölümünün en ufak bir sarsıntı yaşamamış olmasının şubenin gücünü taçlandırdığını gösterdiğine işaret eden Nebati, şunları kaydetti:

“Tarihin büyük başarıları ortadayken, ekonomimiz ve bankacılık sektörümüz kriz varmış gibi yaygara koparıp Türkiye’yi çökertmeye çalışırken bu nasıl hastalıklı bir zihniyettir? büyüme, istihdam, ihracat gibi konularda güçlü makroekonomik verilerimiz var ve bankalarımızın bugün geldiği nokta bugüne kadar gösterdiği yüksek performansı hesaba katmıyor ve belirsiz varsayımlarla oy toplamaya çalışıyor ve neyin nesi? Yapılanlar apaçık yalan, iftira, millet düşmanlığıdır.Durup dururlar.Hep aşağılanmaya doyamazlar ama biz onların adından hep utanmaktan bıktık.”

koycegizhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu