Haber

ATP Challenger Turnuvası Megasaray Hotels Open başladı

Megasaray Tenis Akademisi kortları, ATP Challenger Turnuvası Megasaray Hotels Open’a ev sahipliği yapıyor. Başarılı tenisçilerin dünya sıralamasında 150-250 arasında mücadele ettiği turnuvaya 27 ülkeden toplam 64 tenisçi katıldı. Bugün başlayan ve toplam 73 bin Euro kazanan turnuva, 12 Mart Pazar günü tekler finaliyle sona erecek.

Depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza saygı duruşuyla başlayan Megasaray Hotels Open turnuvasının basın toplantısında; Türkiye Tenis Federasyonu Lideri Cengiz Durmuş, Şahinler Holding İcra Kurulu Başkanı Kemal Şahin, Antalya İl Gençleri ve SporTeknik Direktör Yavuz Gürhan ve Milli Tenisçimiz Ergi Kırkın konuşmacı olarak yer aldı.

Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, “Asrın faciasının ardından basın toplantısı düzenliyoruz. Allah bir daha dünyada bu trajediyi yaşamasın. Büyük bir millet olduğumuzu ve büyük bir millet olduğumuzu gördük. Türkiye olarak devlet.Orada gördüğüm en keyifli şeydi.Bu duygu ve umutla bu basın toplantısına geldim.Bugün burada olmamızı sağlayan Megasaray Otelleri, sporu dünyaya yaymak amacıyla uluslararası turnuvalara ev sahipliği yaptı. Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile Türkiye Tenis Federasyonu’nun ortak projeleri kapsamında taban tabana yayılmıştır.Türkiye Tenis Federasyonu olarak geçtiğimiz yıl ve ondan önceki yıl Dünya Gençler Şampiyonası’nı organize ettik ve uluslararası otoriteler tarafından büyük beğeni topladık. Dünyada çok ses getirdi.Uluslararası Tenis Federasyonu Lideri David Haggerty ve Avrupa Tenis Federasyonu Lideri Ivo Kaderka’dan çok değerli mesajlar aldık. her zaman yanımızda olduğunu söyleyen ereksiyon. Dünyayla bütünleşmiş bir tenis ülkesi olarak bir ilki daha yaşıyoruz. Bu hafta itibariyle Antalya’da üç uluslararası turnuvaya ev sahipliği yapıyoruz. ITF ve Tennis Europe tarafından ortak programlanan, 11 ülkenin 12 ve 14 yaş sporcularından oluşan bir gelişim turnuvası olan Gelişim Şampiyonası, Bakanlığımız himayelerinde sürekli olarak düzenlediğimiz Geleceğimiz turnuvaları düzenlenmektedir. Orta seviye sporcularımızın dünya sıralamasında üst sıralara çıkması ve 73.000 Euro değerinde ATP Challenger turnuvası düzenlenmesi. Alt, orta ve üst yapıdaki sporcularımız kendi ülkelerinde dünyanın en uygun sporcuları ile anlaşma şansı bulmaktadırlar. Hedefimiz 1 numara olmaksa bunları yapmak zorundayız. Yaralarımızı sarmak, kurbanlarımızın ailelerine ve gençlerine daha fazla güç katmak için daha çok çalışmamız ve üretmemiz gerektiğine inanarak, güçlü bir ülkenin güçlü sporcuları ve her zaman yanımızda olduğumuz sponsorlarımızla birlikte yaralarımızı saracağız. ortak bir amacın ortasındayız.”

Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin, ilk günden bu yana depremzedelerin yanında olduklarını belirterek, yaraları sarmaya devam edeceklerini belirtti. Şahin, “Depremlerin acı dengesi karşısında derin bir ızdırap içindeyiz. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Felaketin ilk gününden itibaren içindeyiz. vatandaşlarımıza yardımcı olmak için ilgili kurumlarla sürekli iletişim halindeyiz.Cengiz Başkan da bu konuda çok hassas.İlk gün olduğu için yemek şirketimiz, Hatay Samandağ’da seyyar mutfak kurdu.Hem mağdurlarımıza günde 3 öğün yemek veriyor. çadırkent ve bölge mahallelerinde.Bu büyük felakette evini kaybeden vatandaşlarımızı otellerimize almaya başladık.Şu anda Belek ve Konyaaltı’ndaki Megasaray otellerimizde 150 kişiyi ağırlıyoruz.Yaklaşık 250 kişiyi ağırlayacağım. biraz da yeni otelimizden bahsedelim Megasaray Resort Side otelimizde konaklama imkanı sunacağız.Ayrıca depremden büyük ölçüde etkilenen çocuklarımıza hediyeler vererek ve eğlendirerek bu kötü olayı unutturmaya çalışıyoruz.

Ayrıca 1999 depreminden sonra Şahinler Vakfı’nın Çorlu bölgesinde yaptırdığımız 11 konutuna depremzedelerin ihtiyaç sahibi ailelerini yerleştireceğiz. Deprem çok sayıda insanı yaralamış ve sakat bırakmıştır. Almanya’daki şirketimiz Santex ve Manisiz Hayat Derneği engelli depremzedelerimiz için WDR televizyonundan davetiye yaptı. Yardımsever arkadaşlarımız ve vicdanlı insanlarımız bu davete icabet ettiler. Tekerlekli sandalye, yürüteç, koltuk değneği ve hijyen malzemeleri gibi tıbbi malzemeler kısa sürede organize edildi. Tırlarla bölgeye gönderdiler ve göndermeye devam ediyorlar. Bu sıkıntılı günlerin yaralarını sarmak ve daha fazla yardım sağlamak için çalışmalarımıza devam etmemiz gerekiyor.”

Kemal Şahin: “Yaraları sarmaya devam edeceğiz”

27 ülkeden 64 başarılı erkek tenisçinin katıldığı toplam 73 bin Euro’luk ATP Challenger Megasaray Holtels Open Turnuvası, dünyanın 150-250 numara ortasında yer alıyor. Megasaray Tennis Academy’de son 2 yılda Davis Cup, Billie Jean King Cup, ITF Wheelchair, ATP gibi 200’e yakın turnuva düzenlendi. Bu önemli turnuvalarda dünyanın dört bir yanından 10 bin sporcuyu ağırladıklarını söyleyen Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin, “MTA’ya olan talep her geçen gün artıyor. Bu nedenle kort sayımızı 60’a çıkardık. .Böylece birçok paralel turnuvaya aynı anda ev sahipliği yapıyoruz.Kulüpler,sporcular turnuva ve kamp için MTA’ya akın etmeye devam ediyor.Şu anda otelimizde 450 sporcu olmak üzere 755 misafirimiz var.Tenis başta olmak üzere spor aktivitelerini de ekledik. Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş ile birlikte yaptığımız işbirlikleri ile Avrupa’dan dünyanın en çok turnuvasını Antalya’ya getiriyoruz.Bunu tenisin merkezi ve markası haline getirdik.Türkiye’de de tenisi yaygınlaştırmayı, Yetenekli gençlerimizi geliştirmek ve ünlü tenisçiler yetiştirmek.Bu vizyonu adım adım gerçekleştiriyoruz.Ayrıca Megasaray’da Uluslararası turnuvaların ana sponsoruyuz.Yapıyoruz.Ayrıca paylaşıyoruz. engelli tenisçilerimizin uluslararası turnuvalardaki heyecanını yaşatmak, onlara maddi ve manevi destek olmak. Megasaray Tenis Akademisi’nde (MTA) yetiştirdiğimiz sporcularımızdan Ada Kumru, Duru Söke, Toprak Erçin, İrem Kurt gibi Avrupa 7 numarası gibi milli oyuncularımızın yanı sıra 16 yaşında kızlarda Nehir Doğan, erkeklerde Haydar Cem Gökpınar bulunuyor. Ulusal gruba şampiyon olarak girdi. MTA’da düzenlediğimiz 14 yaş Tenis Avrupa Turnuvası’nda dün aldığımız gurur verici habere göre Toprak Erçin şampiyon oldu. Bu ortada MTA’da değerli bir turnuvaya hazırlanan bir Rus kızımız var. ITF Junior 40 numarası Anastasia Gureva, Mayıs ayında MTA’da Junior Roland Garos ve Wimbledon Turnuvasına hazırlanıyor. ve akademimizi temsil eden ilk sporcumuz olacak. Turnuvada mücadele edecek olan başta milli tenisçilerimiz olmak üzere tüm sporcularımıza başarılar diliyorum” dedi.

Yavuz Gürhan: “Ülkemizi sporda dünyaya tanıtmanın gururunu yaşıyoruz”

Antalya İl Gençlik ve Spor Müdürü Yavuz Gürhan, ülke olarak zor günlerden geçtiğimiz bu günlerde sporun iyileştirici gücünden yararlanarak yaralarımızı sarmaya devam ettiklerini söyledi. Uluslararası organizasyonları Antalya’da ağırlamaktan ve bu ülkeyi sporda dünyaya tanıtmaktan gurur duyduklarını ifade eden Gürhan, “Kemal Bey gibi dünyanın sporuna değerli yatırımlar yapan turizmcilerimizi ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. kaliteli hizmet, doluluk ve dünya standartlarında spor organizasyonu ile turizm sektörüne kazandıran TTF Liderimiz Sayın Cengiz Durmuş ve Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Kemal Şahin’e spora ve spora katkılarından dolayı bir kez daha teşekkür ederim. turizm.” – ANTALYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Başa dön tuşu