Haber

Antalya’nın kültürel hafızası canlanıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, kentin hafızasının nadide simgelerinden biri olan Vatan Kahvesi’ni 20 Temmuz Perşembe günü saat 19.00’da düzenlenen törenle Antalyalıların hizmetine açıyor.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, kentin hafızasına sahip çıkıyor. 1983 yılında yıkılan Karaalioğlu Kent Yaşam Parkı Projesi kapsamında yeniden yapılan Vatan Kahvesi, 20 Temmuz Perşembe günü saat 19.00’da düzenlenen açılış töreniyle Antalyalılarla buluşuyor. Bir dönemin kültür noktası olan Vatan Kahvesi, özgünlüğüne uygun olarak kent yaşamına hizmet edecek.

Vatan Kahvesi, 2022 yılında Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Antalya Gastronomi Yatırımcıları ve İşletmecileri Derneği arasında imzalanan protokol çerçevesinde gastronomi turizmine de katkı sağlayacak. gastronomi. Karaalioğlu Parkı’nda her yıl düzenlenmesi planlanan Uluslararası Antalya Kahve Festivali’nin yanı sıra turizm ve yeme-içme sektörüne nitelikli eleman yetiştirmek için Barista (kahve hazırlama uzmanı) programlarına ev sahipliği yapacak.

Özgün yapısıyla yeniden yapılan Vatan Kahvesi’nde açık ve kapalı kafe alanları, eğitim mutfağı, toplantı salonu, kütüphane ve ofisler yer alıyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Başa dön tuşu