Haber

Anadolu Efes’in Geleneksel “Kitap Getir” Projesi Monako Maçıyla Başlıyor

Anadolu Efes ve Anadolu Vakfı’nın ihtiyaç sahibi öğrencilerin eğitim hayatlarına destek olmak amacıyla 2014 yılından bu yana yürüttüğü “Kitap Getir” kampanyası, 34 Nisan Cuma günü saat 20.30’da oynanacak Monako maçıyla başlıyor. Turkish Airlines EuroLeague haftası. .

Bu yıl yedincisi düzenlenecek kampanya, Anadolu Efes’in Nisan ayı boyunca Sinan Fazilet Spor Salonu’nda oynayacağı tüm Türkiye Ligi maçlarında geçerli olacak. Türkiye Sigorta Basketbol Harikalar Ligi’nde yer alan EuroLeague ve Fenerbahçe Beko maçlarındaki Monaco maçlarına kitap getiren basketbolseverler, 29-30 Nisan 2023 tarihlerinde oynanacak Türk Telekom maçına bilet alma hakkına sahip olacak.

Geçen şubat ayında Kahramanmaraş Pazarcık’ta meydana gelen ve çevre illerde de hissedilen depremin yaralarını sarmak için harekete geçen Anadolu Efes Spor Kulübü ve Anadolu Vakfı, Nisan ayı boyunca toplanacak binlerce kitabı depremin olduğu bölgeye gönderecek. .

Bu yıl yedincisi düzenlenecek kampanya ile eğitim gönüllüsü basketbolseverler, maç öncesi yanlarında getirdikleri kitapları deprem bölgesindeki öğrencilere ulaştırarak destek olacak. Her yıl katlanarak devam eden ve tüm basketbol camiasına örnek olan “Bring a Book” kampanyası, Nisan ayı boyunca EuroLeague ve Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde bu yıl Monaco’da oynanacak maçlarda geçerli olacak.

Toplanan kitap ve eserler depremden zarar gören illere gönderilecek.

Basketbolseverlerin Sinan Fazilet Spor Salonu’na getirdikleri boyasız, boyasız ve iyi durumdaki ilkokul ve ortaokul düzeyindeki kitaplar, tasnif işlemlerinin ardından Anadolu Vakfı ile birlikte depremden etkilenen illere gönderilecek.

Bir Kitap Getir kampanyasıyla bugüne kadar onbinlerce kitap toplayan Anadolu Efes, önümüzdeki dönemlerde de ihtiyaç sahibi öğrencilerin eğitim hayatlarına katkı sağlamaya devam edecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberaltunhisar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Başa dön tuşu