Haber

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı, Şahinbey Belediyesi’nin yaptırdığı yetim aile konutlarında incelemelerde bulundu.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Şahinbey Belediyesi’nin yetim aileler için yaptırdığı konutları ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Bir dizi program ve açılış törenine katılmak üzere dün Gaziantep’te bulunan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, yanında Gaziantep Valisi Kemal Çeber, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, AK Parti Gaziantep İl Başkanı Murat Çetin, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ile birlikte yer aldı. ve protokol üyeleri. Yetim ailelerine yönelik çelik evleri hep birlikte gezerek Başkan Tahmazoğlu’ndan bilgi aldılar.

“Depremden en çok etkilenen yerlerden biri Nurdağ”

Şahinbey Belediyesi’nin yetim aileler için yaptırdığı 100 evi ziyaret eden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, “TOKİ, yıkılan ve hasar gören binaların yerine 30 binden fazla konut ve 8 binden fazla köy evinin imalatını üstlendi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak depremden etkilenen biziz.” Vatandaşlarımıza 106 milyon liraya yakın harçlık sunduk ve bu bölgenin prestijiyle Nurdağı depremden en çok etkilenen bölgelerin başında geliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak bu felaketin gönüllerde açtığı yaraları kapatmak için tüm uzman gruplarımızla her zaman sahadayız. Her zaman yanındayız. Öncelikle “Çocuklarımız dahil burada yaşayan her vatandaşımızın huzurunu sağlamayı görevimiz olarak gördük” dedi.

“Yetim ailelerinin yanındayız”

Başkan Tahmazoğlu, Şahinbey Belediyesi olarak yetim ailelerine her zaman destek olduklarını belirterek, “Yetim ailelerine ayni ve nakdi destek verdik. Mavikent Mahallemizde 100 yetim ailesi için evler yaptık. Evlerimizin tamamı yalıtımlı ve çevreci. Düzenlemeler yapıldı. Bir ailenin yaşayabileceği standartlara sahipler. Şahinbey, “Belediye olarak yetim ailelere destek olmaya devam edeceğiz” dedi. – GAZİANTEP

tefennihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu